הקמת גינות – הפיכת החלום למציאות

הקמת גינות היא בדרך כלל התוצר הסופי בחבילה הכוללת של עיצוב הבית והחוץ. הקמת הגינה נעשית כאשר רעיון כללי הופך לבר ביצוע, כאשר פנטזיה וחלום הופכים לרעיון מוצק ומוחשי בדמות סקיצות ותכניות ביצוע. במהלך בניית הבית או בסיומו מתחילים לחשוב על כל הקונספט הכללי של הגינה, מה אנחנו רוצים ועל מה חלמנו, איזה אלמנטים נשלב ואיפה, ואיך בדיוק מוציאים את החלום לפועל..

יש כל כך הרבה אלמנטים ואפשרויות, וקשה לבחור בזה שיעצב לנו את הגינה כי הביקוש כה גדול. אז כאן זה המקום לעשות קצת סדר..

הקמת גינות

ראשית וזה השלב הקשה ביותר חשוב שנקצה למטרה זו תקציב מסויים כדי שנדע לאיזו מסגרת אנחנו נכנסים וכמה אנחנו מתכוונים להשקיע כדי שלא נופתע במהלך הדרך. בשלב הבא כדאי להתחיל לקרוא ולהתעניין באפשרויות השונות לגבי צמחים, גינות שאהבתם, דוגמאות שראיתם, אלמנטים שתרצו אצלכם ועוד. להתחיל לברר ולשאול לגבי מומחים בתחום הקמת הגינות, לקבל המלצות מחברים או כל דבר שיוכל לעזור. אחרי שנבחר זה שיעצב את גינתכם, וזה ישרטט לכם את גינת חלומותיכם על גבי תכניות הגיע הזמן לחשוב מכל – הקמת הגינה.

השלבים להקמת גינת חלומותיך

בביצוע הקמת גינות חשוב לבחור את המומחה שמרגיש לכם הכי בנוח, הכי אמין והכי מקצועי שיכול להיות. אינטואיציה חשובה מאוד, אבל כדאי גם לבקש המלצות ולראות עבודות קודמות שבוצעו על ידיו. הקמת גינה מבצעים פעם אחת כך שכל עץ שניטע, כל שביל שנעשה, כל ברז שחובר או פרגולה שנבנתה – לא אמורים ולא יכולים לזוז בהמשך.

הקמת גינת חלומות

ההקמה עצמה מתבצעת בשלבים על פי האלמנטים שנבחרו בשלב התכנון. ראשית מתמקמים להם האלמנטים הדוממים בדמות השבילים, ריצופים, פרגולות, מטבחונים חיצוניים, מפלים ובריכות נוי, עצים בוגרים, ספסלים ועוד. חשוב בין יציקות ושבילים להניח שרוולי מעבר למים וחשמל. בהמשך נחבר את המים ונתקין את מערכת ההשקיה. נדאג לטיוב והשבחת הקרקע, ניישר וניצור שיפועים מתאימים. נפרוס קווי טפטוף נכופף הגב ונתחיל בשתילה. נחבר את מערכת התאורה, נספור עד 3 והחלום מול עינינו.

כאשר מסיימים את שלב הקמת הגינה בעצם הבית נראה במלואו ובמלוא הדרו. כאן הגענו לנחלה ולרגע עליו חלמנו כל השנים – בנינו את גינת החלומות שלנו!

 במהלך הקמת גינה

 

 

לחצו כאן והצטרפו אלינו לפייסבוק…